Tenis
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Tenis

Dobrodosli svi koji volite tenis!
 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Viktor Troicki

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
*SlAdjAnA*
admin
*SlAdjAnA*


Broj poruka : 67
Datum upisa : 25.07.2009
Lokacija : okolina ZR-a

Viktor Troicki Empty
PočaljiNaslov: Viktor Troicki   Viktor Troicki EmptySub Jul 25, 2009 12:20 pm

Država: Srbija
Datum rođenja: 10. februar 1986.
Mesto rođenja: Beograd Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija SFRJ
sada Srbija
Visina: 1,93 m
Težina: 85 kg
Prof.igra: od 2006
Igra: desnom rukom
Zarađeni novac: 836,045 $

Singl

Pobeda/poraza: 41 / 40
Osvojenih turnira: 0
Najbolji plasman: 26 (20. jul 2009.)

Dubl
Pobeda/poraza: 14 / 20
Osvojenih turnira: 0
Najbolji plasman: 80 (25. maj 2009)

stanje 20. jul 2009.



Viktor Troicki (* 10. februar 1986 Beograd) je profesionalni srpski teniser, sa ruskim korenima.

U svojoj kratkoj profesionalnoj karijeri najveći uspeh je postigao 2007. kada je turniru Hrvatska open u Umagu pobedio trećeg igrača sveta u tom trenutku Novaka Đokovića. Na tom turniru je postigao uspeh i prvim plasmanom u polufinale jednog ATP turnira. Naredne godine, stigao je do finala turnira u Vašingtonu, usput pobedivši Amerikanca koji ima najsnažniji servis u svetu tenisa - Endija Rodika. U finalu je poražen od Huan Martina del Potra, tenisera u usponu u to vreme. Del Potru je ta pobeda donela jednu od četiri uzastopne titule, koliko ih je tada osvojio u nizu.

Prvi meč za reprezentaciju Srbije odigrao je u paru sa Ilijom Bozoljcem u Tel Avivu 2006.

Bio je u sastavu Dejvis kup reprezentacije Srbije 2007., 2008. i 2009. godine.
Nazad na vrh Ići dole
Luka
admin
Luka


Broj poruka : 116
Datum upisa : 25.07.2009

Viktor Troicki Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki EmptyČet Jul 30, 2009 4:35 am

obozavam ga...zaista sve naJJbolje mislim o njemu
Nazad na vrh Ići dole
*SlAdjAnA*
admin
*SlAdjAnA*


Broj poruka : 67
Datum upisa : 25.07.2009
Lokacija : okolina ZR-a

Viktor Troicki Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki EmptyPet Avg 07, 2009 6:56 am

Troicki: "Čim vidim Žikela, ja se povredim"
07. avgust 2009. | 08:58 | Izvor: Sportske.net, Sport


Viktoru teško pao poraz, odnosno predaja u Vašingtonu. Izgubiće renking karijere, a protiv Žikela igrao dva puta, oba meč dočekao povređen. Podsetimo, branio finale iz prošle godine, skliznuće sa 24. mesta, ali ne bi trebalo da ispadne iz top 30.


Viktor Troicki je bio veoma razočaran nakon predaje Marku Žikelu u drugom kolu Vašingtona. Naš drugi reket, koji je bio slobodan na startu je osetio bol i pre meča, ali je mislio da će moći da igra.

„Već prethodnog dana sam imao problema, no nadao sam se da ću moći da igram. Na zagrevanju je bilo jasno da je povreda bolna, probao sam tri gema i morao da predam“, objašnjava Viktor.



Žikel je kao zla kob.

„Kad god imam šansu da napredujem, ja sretnem njega na turniru, povredim se i izgubim. Tako je bilo i prošle godine na Rolan Garosu. Nadam se da ga neću više videti sa druge strane mreže“, uzdiše Troicki.

Čeka ga pad na ATP listi, branio je 240 poena iz prošle godine, kada je igrao finale. Ugrožavaju ga Kveri, Ferero i Karlović, ali svejedno, Viktor će ostati u top 30.
Nazad na vrh Ići dole
Luka
admin
Luka


Broj poruka : 116
Datum upisa : 25.07.2009

Viktor Troicki Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki EmptyPet Avg 07, 2009 1:33 pm

bas mi ga je zao
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Viktor Troicki Empty
PočaljiNaslov: Re: Viktor Troicki   Viktor Troicki Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Viktor Troicki
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Tenis :: Teniseri :: Novosti o teniserima-
Skoči na: